Sonuçları görmek için enter tuşuna basın, iptal için esc ye basın

Blog image
  14.12.2016

Farkında Olmadan Yaptığınız 4 Gereksiz Harcama

1. Kısa tatiller, fazla taksitler
 
Tatil yapmak elbette hakkınız ancak o hep istediğiniz Avrupa turu için karşınıza çıkan ilk kampanyaya paranızı yatırmadan önce hamlenizi detaylı düşünmenizi tavsiye ederiz. Üç günlük tatil için, 120 gün taksit ödemek kulağa pek de mantıklı gelmiyor. Paranızı biriktirmek varken bu kadar aceleci olmayın. 
 
 
 
2. İndirimi bekleyemeyecek kadar sabırsız olmayın
 
Ya indirimde kalmazsa? diye alışverişinizi aceleye getirmekten vazgeçin. Aldığınız ürünün yarı yarıya ucuzladığınızı gördüğünüzde bu tavsiyemizi hatırlayacaksınız. Bu yüzden satış görevlisine yaklaşan indirim tarihi var mı diye sorarak, kar etmeye başlayabilirsiniz.

 

 

3. Kasko mu? Yaptırırım bir ara!
 
Hayalinizdeki arabayı alarak birikiminizin büyük bir kısmını harcadınız. Peki aracınızı kaskolattınız mı? Arabanızın kaskosu olmadığı her an, karşılaşacağınız en ufak kazalar bile gereksiz harcamalara sebebiyet verecektir. Kaskonun vakti var, yaptırırım bir ara demeyin, kendinizi ve bütçenizi sağlama alın.
 
 
 
4. Bana bişey olmaz demeyin
 
Beklenmeyen sürprizlere karşı almadığınız her tedbir, size ekstra harcama olarak dönebilir. “Amaan, bana bi’ şey olmaz, ben daha gencim!” diyerek ertelediğiniz sağlık sigortası sizi olası bir sağlık sorununda ortaya çıkacak tedavi masraflarından rahatlıkla kurtarabilir.